Sześciolatki – rekrutacja na rok szk. 2022/2023

SZEŚCIOLATKI

W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W DZIELNICY WOLA:

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych – Wola (um.warszawa.pl)

SZANOWNI RODZICE DZIECI
urodzonych w 2016r.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje,
które zostały omówione
w dniu 27 stycznia 2022r. o godz. 1730
podczas zebrania informacyjnego, dotyczącego
organizacji edukacji dzieci sześcioletnich
w naszej dzielnicy, w roku szkolnym 2022/2023.

ZERÓWKOWICZE NA START!
DYŻURY KONSULTACYJNE DLA RODZICÓW 6 LATKÓW
OTWARTE SOBOTY W PORADNIACH

Specjaliści Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1
w Warszawie, ul. Zawiszy 13
Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Warszawie,
ul. Księcia Janusza 45/47

zapraszają
rodziców dzieci sześcioletnich na porady i konsultacje dotyczące rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem
rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego
w soboty w godzinach 9.00 – 13.00.

Aby zapewnić Państwu bezpieczny pobyt w poradni, bardzo prosimy
o wcześniejszy kontakt telefoniczny z sekretariatem poradni.

„Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści – Zespół Poradni Psychologiczno Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13
(tel: 22 631 57 75, 22 631 08 23)
15 stycznia 2022 r. – psycholog, pedagog, logopeda
22 stycznia 2022 r. – psycholog, pedagog, logopeda
19 lutego 2022 r. – psycholog, pedagog, logopeda.

„Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47
(tel: 22 836 70 88)
29 stycznia 2022 r. – psycholog, pedagog, logopeda
12 lutego 2022 r. – psycholog, pedagog, logopeda
19 lutego 2022 r. – psycholog, pedagog, logopeda

Specjaliści poradni oferują pomoc bezpłatnie

Poniżej publikujemy list Pana Krzysztofa Strzałkowskiego,
Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,

Szanowni Państwo, Rodzice dzieci 6-letnich,

już za chwilę będziecie decydować o tym, gdzie od 1 września 2022 r. Państwa dziecko będzie realizować roczne przygotowanie przedszkolne. Chcemy Państwa zaprosić do oddziałów przedszkolnych w naszych szkołach podstawowych – nowoczesnych, bezpiecznych i przyjaznych dla 6-latków. „Zerówki” działają w każdej szkole podstawowej na Woli i czekają na najmłodszych uczniów.

Wolska „zerówka” to wysokiej jakości opieka nad małym dzieckiem, czyli:

• wykwalifikowana kadra pedagogiczna (dwóch wychowawców w grupie);
  • wspomaganie rozwoju i wyrównanie szans edukacyjnych, wcześniejsze odkrywanie zdolności, wsparcie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego;
  • specjaliści – pedagog, psycholog, logopeda;
  • bardzo dobrze wyposażone sale do edukacji przedszkolnej i certyfikowane place zabaw;
  • zaplecze sanitarne dostosowane do potrzeb najmłodszych;

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, Zarząd Dzielnicy Wola przygotował bogatą ofertę zajęć dodatkowych – bon sześciolatka:

• 2 razy w tygodniu – zajęcia z języka angielskiego;
  • 2 razy w tygodniu – zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej;
  • 1 raz w tygodniu – „Matematyka nie trudna dla smyka”;
  • 1 raz w tygodniu – zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy;
  • 1 raz w semestrze – w ramach edukacji kulturalnej, wyjścia do kina, teatru lub muzeum;
  • „zdrowa kanapka” w okresie zimowym – dla każdego dziecka;
  • wszystkie grupy 6-latków na początku roku dostaną komplet materiałów plastycznych i papierniczych.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkich prezentacji z realizacji „bonu edukacyjnego” w oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022.

Decyzja należy do Państwa, pomóżcie swojemu dziecku w dobrym starcie edukacyjnym.

Krzysztof Strzałkowski
Burmistrz Woli

INFORMACJE O TERMINACH SPOTKAŃ DLA RODZICÓW SZEŚCIOLATKÓW I SIEDMIOLATKÓW W WOLSKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
I prezentacje wolskich szkół podstawowych.

Dni otwarte w wolskich szkołach podstawowych

Jak co roku zapraszamy Państwa na dni otwarte w szkołach podstawowych.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych (od 31 stycznia do 4 lutego) wszystkie szkoły podstawowe zapraszają dzieci i rodziców na indywidualne spotkania i zapoznanie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023.

Na indywidualne spotkania szkoły zapraszają rodziców po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu z sekretariatem. Forma spotkania może ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej, dlatego aktualne informacje będą zamieszczone  na stronach internetowych szkół.

W przypadku spotkań online link podany będzie na stronach internetowych szkół w zakładce „rekrutacja na rok szkolny 2022/2023”.

Dni otwarte w wolskich szkołach podstawowych

Jak co roku zapraszamy Państwa na dni otwarte w szkołach podstawowych.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych (od 31 stycznia do 4 lutego) wszystkie szkoły podstawowe zapraszały dzieci i rodziców na indywidualne spotkania i zapoznanie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023.

Na indywidualne spotkania szkoły zapraszano rodziców po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu z sekretariatem. Forma spotkania mogła ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej, dlatego aktualne informacje będą zamieszczone  na stronach internetowych szkół.

W przypadku spotkań online link dostępny na stronach internetowych szkół w zakładce „rekrutacja na rok szkolny 2022/2023”.

HARMONOGRAM DODATKOWYCH SPOTKAŃ Z RODZICAMI KANDYDATÓW DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

PREZENTACJE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zapraszamy również do obejrzenia filmu
pt: „Wolskie zerówki w szkołach podstawowych”