Powrót do Oferta edukacyjna

Wycieczki

Wycieczki i inne wyjścia
2021/2022

Gumisie z wizytą na poczcie

„Ludzie listy piszą..” – tak brzmi fragment znanej piosenki. Niestety w obecnych czasach listów piszemy coraz mniej, nawet z okazji Świąt częściej niż kartkę dostajemy SMS. Żeby pokazać Gumisiom, jak przyjemne jest wysyłanie i dostawanie listów, szczególnie w okresie świątecznym, w czwartek 09.12.2021 r. dzieci wykonały kartki świąteczne, następne zakleiły losowo wybrane ,zaadresowane koperty i ruszyły na pocztę. Po naklejeniu znaczków, każdy przedszkolak samodzielnie wrzucił list do czerwonej skrzynki. Teraz nie pozostaje nic innego jak codziennie sprawdzać skrzynkę pocztową:) Każdy Gumiś nie może doczekać się niespodzianki – od kogo kartka trafi w czyje ręce? … a więc „Ludzie, zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie …”.

2020/2021

Wizyta w Chatce Spełnionych Marzeń

W dniach 8.06.2021 r. oraz 10.06.2021 r. w podziale na dwie grupy, nasze przedszkolaki udały się na autokarową wycieczkę do Głoskowa – „Chatki Spełnionych Marzeń”.

Była to prawdziwa gratka dla wszystkich przedszkolaków, a szczególnie dla tych, które marzyły o tym, aby choć na chwilę zamienić się w Indian. Dzieci, podzielone na dwa plemiona (czerwone i niebieskie) pod opieką animatorów ozdobiły tipi, nauczyły się skradać, poznały ciekawe indiańskie zwyczaje i zabawy. Każdy z uczestników wycieczki zrobił i ozdobił także swój własny pióropusz – jeden z atrybutów Indianina. W przerwie między wesołymi przygodami dzieci posiliły się przy wspólnym stole pyszną zupą i grzankami z trzema dodatkami do wyboru, a także wyhasały na placykach zabaw. To była wspaniała przygoda. Howgh!!

Wizyta w Folwarku Bródno

6 maja 2021 r. przedszkolaki z grup: Smerfy i Gumisie pojechały autokarami do gospodarstwa agroturystycznego mieszczącego się w Warszawie.

Krasnale i Puchatki udadzą się w to miejsce w czerwcu, ponieważ z uwagi na złą pogodę, musieliśmy odwołać ich wyjazd do Folwarku, zaplanowany na 7 maja br.

Wizyta w „Dolinie Bobrów”

27.04.2021r. wszystkie przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do agroturystycznego gospodarstwa „Dolina Bobrów”.
Po przyjeździe na miejsce, powitała nas miła Pani przebrana w regionalny strój i opowiedziała nam jakie atrakcje i zadania dla nas przygotowano.

Zostaliśmy zaproszeni w miejsce, gdzie poszukiwaliśmy skarbów. Do poszukiwań posłużył nam tzw. „wyszukiwacz metali”. Znajdowaliśmy monety oraz łuski po starych nabojach.

W pięknej wiejskiej chacie, czekała na nas Pani, która najpierw pokazała jak się tworzy śliczne zwierzątka z sianka, a po chwili zaprosiła przedszkolaki do wyplatania kaczuszek, z pomocą pań.

Braliśmy też udział w zawodach sportowych. Przeciągaliśmy linę, skakaliśmy na czas w workach, ścigaliśmy się z łyżką w ręku, z której nie mogła spaść szyszka. Skakaliśmy slalomem na jednej nodze.

Uczestniczyliśmy także w zajęciach edukacyjnych – udaliśmy się do dużej stodoły, pełnej różnorodnych starych narzędzi rolniczych oraz starodawnego sprzętu użytku. Czekająca tam na nas Pani, opowiadała nam, jak ciężko w dawnych czasach ludzie pracowali na wsi. Uświadomiła nam, jak wiele czynności w dawnych czasach ludzie musieli wykonać ręcznie, aby powstał chleb, lub przy podstawowych, codziennych czynnościach domowych, takich jak pranie, bądź prasowanie. Mogliśmy zobaczyć między innymi, jak młócono zboże, maszynę do oddzielania ziarna od plew, tarę, żelazko na duszę, ręczny magiel, itp.

Pomiędzy poszczególnymi działaniami, znaleźliśmy czas na na swobodne zabawy na placach zabaw oraz zjedzenie pysznego obiadku, który zabraliśmy z przedszkola w termosach.

Przed powrotem zjedliśmy także banany oraz pieczone kiełbaski i zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczki i inne wyjścia
2019/2020

Tygryski w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

6 lutego 2020r. dzieci z grupy Tygrysków udały się do Publicznej Biblioteki mieszczącej się  przy ul. Żytniej w Warszawie.
Podczas bibliotecznej lekcji, miały okazję wysłuchać i obejrzeć bajki o tematyce ekologicznej, dzięki którym poznały symboliczne znaki związane z ekologią i recyklingiem. Wyszukiwały poznane znaki na rzeczach codziennego użytku, m.in.: butelce z wodą, tacce, pudełku po herbacie. Brały również udział w quizie. Miały też możliwość zabawy różnymi grami i układankami dydaktycznymi. 

Gumisie w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

30 stycznia 2019 r. Gumisie były gośćmi Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Podczas wizyty w bibliotece, dzieci wysłuchały informacji dotyczących: funkcjonowania biblioteki, możliwości korzystania z jej księgozbioru oraz zasad szanowania książek.
Później w miłej atmosferze bawiły się w „łapanie mola książkowego” i zrobiły zakładki do książek.
Okazało się, że w Biblioteka jest miejscem, w którym można nie tylko wypożyczać książki, ale także świetnie się bawić.

Smerfy w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

15.01.2020r. Smerfy udały się do Biblioteki „Komiksowo”, by uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych pt.:”Zima”. Obejrzały slajdy, wysłuchały  utworów literackich związanych z tą porą roku oraz wykonały pracę plastyczną.

Puchatki z wizytą
w Przedszkolu Specjalnym Nr 208

10.01.2020r. grupa Puchatków uczestniczyła w zajęciach integracyjnych w Przedszkolu Specjalnym Nr 208. Podczas zajęć dzieci nauczyły się piosenki o dniach tygodnia, miały też za zadanie nauczyć kolorowego gościa – „Papugę” nazw dni tygodnia. Pierwszym ćwiczeniem było odszukanie napisów z dniami tygodnia ukrytych w sali. Później dzieci oglądały różne rodzaje kalendarzy, w których również były ukryte nazwy dni tygodnia. Ostatnim zadaniem przedszkolaków było projektowanie własnej karty do kalendarza.

Tygryski w Muzeum Warszawy

8 stycznia 2020r. grupa Tygrysków udała się do Muzeum Warszawy. Przedszkolaki  uczestniczyły w lekcji muzealnej „Tik-Tak, bim-bom”. Zastanawiały się, po co się mierzy czas i czy zawsze jego upływ odczuwamy tak samo. Dowiedziały się również w jaki sposób kiedyś mierzono czas. Miały także możliwość obejrzenia różnorodnych zegarów i zapoznać się z ich budową.

Gumisie w Teatrze Maskarada

11 grudnia 2019r. Gumisie odwiedziły Teatr Maskarada. Na przedstawieniu pt.: ,,Ely i fabryka zabawek” pomogły elfom przygotować magiczny papier ozdobny.

Smerfy na „Jasełkach”
w Szkole Podstawowej Nr 222

19 grudnia 2019r., tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, grupa Smerfów udała się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 222, aby obejrzeć występ artystyczny „Jasełka” wykonany przez dzieci z klasy „0”A.

Smerfy w pracowni ceramicznej „Amfora”

4 grudnia 2019r. dzieci z grupy Smerfów uczestniczyły w warsztatach lepienia w glinie, które odbyły się w pracowni ceramicznej „Amfora”. Grupa Smerfów zapoznała się z właściwościami gliny oraz stworzyła prawdziwe cuda – „Świąteczne anioły”.  Zajęcia dostarczyły” małym artystom” niezapomnianych doznań estetycznych, rozwinęły ich aktywność twórczą i wyobraźnię.

Puchatki z wizytą w Muzeum „Polin”

2 grudnia 2019r. dzieci z grupy Puchatków udały się na zajęcia edukacyjne pt. ”Dźwięki dawnych wesel” do Muzeum POLIN. Na początku dzieci dowiedziały się przy jakiej muzyce ludzie bawili się w dawnych czasach na weselach oraz na jakich instrumentach muzycznych wówczas grali. Następnie dzieci zwiedziły wystawę przedstawiającą zdjęcia, stroje, przedmioty związane z organizacją i tradycją wesel w dawnych czasach.
Pod koniec spotkania dzieci własnoręcznie wykonały grzechotki.

Tygryski z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 222

2 grudnia 2019r. grupa Tygrysków uczestniczyła w lekcji Klasy 3c w Szkole Podstawowej Nr 222.
Dzieci otrzymały list od Świętego Mikołaja, w którym ukrytych było kilka zadań: rebusy, układanie wyrazów z rozsypanki literowej oraz segregowanie figur geometrycznych.
Poza tym przedszkolaki z pomocą uczniów, wspólnie wykonali portret Mikołaja. Na pożegnanie na wszystkich czekał słodki upominek.

Tygryski w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

28 listopada 2019r. dzieci z grupy Tygryski były na wycieczce w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Dzieci miały możliwość zobaczenia zwierząt żyjących na różnych kontynentach np. Afryka – Lew, Azja – Tygrys albo Arktyka – Niedźwiedź Polarny.  Poznały również najmniejszą antylopę świata – Dikdik i największą – Eland. Dowiedziały się, jak te zwierzęta żyją na wolności.

Puchatki w pracowni ceramicznej „Amfora”

20 listopada 2019r. dzieci z grupy Puchatków były na wycieczce w pracowni ceramicznej. Na początku spotkania dzieci poznały właściwości gliny oraz dowiedziały się, co można z niej wytworzyć. Dzieci oglądały różne naczynia oraz elementy dekoracyjne wykonane z gliny.
Następnie przedszkolaki własnoręcznie wykonały gliniane aniołki.

Gumisie w pracowni ceramicznej „Amfora”

17 listopada 2019r. Gumisie odwiedziły pracownię ceramiczną ,,Amfora”. Podczas ciekawych zajęć dowiedziały się o wszelakich zastosowaniach gliny, a także ulepiły piękne aniołki.

Puchatki w Teatrze Guliwer

15 listopada 2019r. dzieci z grupy Puchatków były w Teatrze Guliwer. Przed spektaklem aktorzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, o patronie teatru, czyli Guliwerze oraz przypomnieli zasady kulturalnego zachowania się podczas oglądania spektaklu. Następnie przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Obcy w lesie”.

Gumisie z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 222

12 listopada 2019r. Gumisie odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 222. Zwiedziły zakamarki szkoły, przywitały się ze starszymi kolegami i pobawiły na ogromnym korytarzu.

Puchatki w Publicznej Bibliotece w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

4 października 2019r. dzieci z grupy Puchatków były na zajęciach w Bibliotece przy Al. Solidarności.
Na początku spotkania przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, oglądały różnorodne książki. Po obejrzeniu biblioteki Pani Bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę o jesieni. Przedszkolaki wypowiadały się na temat oznak tej kolorowej pory roku, oglądały slajdy przedstawiające jesienne krajobrazy lasu i parku. Rozwiązywały też jesienne zagadki. Pod koniec spotkania dzieci projektowały suknię „Pani jesieni”.

Gumisie z wizytą w Muzeum Warszawy

2 października 2019r. Gumisie wzięły udział w warsztatach pt.:,, Tik-tak, bim-bam” w Muzeum Warszawy. Podczas zajęć przyjrzały się różnym rodzajom zegarów. Zobaczyły, jak zostały zbudowane i jak działają. Dowiedziały się, że zegar nie musi być tylko cyframi na ekranie smartfona.

 

Wycieczki i inne wyjścia
2018/2019

 

Tygryski w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

4 czerwca 2019r. Tygryski udały się do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Dzieci poznały różnorodność zwierząt żyjących w lasach.  Zapoznały się z ich wyglądem i trybem życia.

W Centrum Rozrywki Julinek

28 maja 2019r. wszystkie przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Centrum Rozrywki Julinek Leszno, ok 30 km. od Warszawy. Czekało tam na nas wiele atrakcji: Podniebny Cyrk – park linowy, Kraina Dmuchańców, Mini Golf, Strefa Animacji, Plac Zabaw, Muzeum Sztuki Cyrkowej. A pyszny obiad zjedliśmy w Restauracji „Mała Arena”.
Bawiliśmy się tam wspaniale :).

Tygryski w Muzeum Warszawy

14 maja 2019r. Tygryski wybrały się do Muzeum Warszawy. Dzieci wysłuchały trzech legend – „O złotej kaczce”, „Bazyliszku” i „Syrence Warszawskiej”.
Obejrzały wystawę poświęconą historii Warszawy.
Na zakończenia próbowały samodzielnie zilustrować legendy Warszawskie
np. o Syrence Warszawskiej.

Spacer w Łazienkach Królewskich

13 maja 2019r., Gumisie  udały się na wycieczkę do Łazienek Królewskich.
Dzieci mogły podziwiać bogatą faunę w Łazienkach Królewskich – obserwowały pawie, kaczki i wiewiórki. Zobaczyły przepiękny Pałac na Wodzie i poznały wiele ciekawych historii z czasów sięgających panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zobaczyły również Starą Oranżerię, Biały Domek oraz Pałac Myśliwski.
Przedszkolaki mogły zobaczyć także jeden z królewskich ogrodów – Ogród Chiński.

W WARSAW SPIRE

19 kwietnia 2019 r. dzieci z grupy „Gumisiów”  dzięki uprzejmości mamy Kasi z grupy „Smerfów” zwiedziły najwyższy warszawski biurowiec WARSAW SPIRE. Pan Robert opowiedział dzieciom o tym, jak powstał budynek, ile liczy pięter, jaką ma powierzchnię, a także oprowadził dzieci po najciekawszych pomieszczeniach. Największą atrakcją okazał się przejazd windą, który z parteru na 43 piętro trwał zaledwie kilka sekund. Dzieci z tego miejsca mogły podziwiać panoramę Warszawy.

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

8 kwietnia 2019r. Krasnale, Puchatki, i Smerfy, a 17 kwietnia 2019r. Tygryski i Gumisie odwiedziły Centrum Nauki Kopernik. Fantastycznie bawiły się w Galerii Bzz, gdzie miały możliwość eksperymentowania oraz doświadczania za pomocą zmysłów. Przedszkolaki mogły obejrzeć świat widziany oczami różnych zwierząt np. węża, ryby itp. Słuchały odgłosów zwierząt, poczuły zapach miodu, mogły przekonać się  jak pszczoły budują plastry w ulach. Największą frajdą dla dzieci były doświadczenia z wodą np. budowanie tam. Przeglądały się też w zaczarowanych lustrach i bawiły się w budowniczych tworząc konstrukcje z ogromnych miękkich klocków.

Tygryski na wycieczce do Folwarku Bródno

2 kwietnia 2019r. Tygryski udały się na wycieczkę do Folwarku Bródno. Dzieci poznały różnorodność zwierząt gospodarczych. Miały możliwość karmienia kozy, krowy i pogłaskać królika.

„Powitanie Wiosny”
przez najstarsze przedszkolaki

21 marca 2019 r. dzieci z grup Tygrysków i Gumisiów udały się do Hali Sportowej – Wola przy ul. Obozowej 60, aby wziąć udział w corocznej imprezie „Powitania Wiosny”, zorganizowanej przez Zarząd Dzielnicy Wola.
Na początku imprezy dzieci mogły wykonać wielkanocne palemki, malowały wielkanocne pisanki i zajączki. Następnie obejrzały przedstawienie teatralne, malowały buźki, korzystały z dmuchanych zjeżdżalni i wielu innych atrakcji. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs na najpiękniejszą Marzannę.
Wszystkie przedszkola otrzymały nagrody i wyróżnienia.

Wyjście na przedstawienie teatralne

19 marca 2019 roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, wszystkie nasze przedszkolaki, wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Kubuś Puchatek i przyjaciele”, który obejrzały w kinie „Luna”.
Bohaterem spektaklu, był uwielbiany przez dzieci na całym świecie Miś o wielkim sercu i małym rozumku, czyli Kubuś Puchatek. W jego zabawnych przygodach towarzyszyli mu wierni przyjaciele: Prosiaczek, Sowa Przemądrzała, Królik, brykający Tygrysek i osioł Kłapouchy. Poszukiwanie zaginionego garnka z miodem, urodziny Kłapouchego czy wyprawa na Biegun Północny były okazją do miłej, wesołej zabawy.

Ozdobą spektaklu były melodyjne piosenki i barwne kostiumy.

W Muzeum Kolejnictwa

6 marca dzieci z grupy Gumisiów uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. „Od parowozu do pendolino” w Muzeum Kolejnictwa.
Dzieci dowiedziały się co to jest kolej i z czego się składa, czym się różni parowóz od lokomotywy spalinowej i elektrowozu, skąd parowóz bierze wodę, a pendolino prąd. Przedszkolaki oglądały również ciekawą wystawę i zwiedziły zabytkowe wagony zgromadzone w muzeum.

Wyjście do Muzeum Sztuki Nowoczesnej

21 lutego 2019 roku dzieci z grupy Gumisiów uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych towarzyszących wystawie Daniela Rycharskiego pt. „Magiczne Kurówko” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję „przenieść” się na chwilę do rodzinnej miejscowości artysty. Obejrzały różne tajemnicze przedmioty i dowiedziały się czym one są oraz do czego służą, a także próbowały wymyślić dla nich nowe funkcje.

Wycieczka do Muzeum Fryderyka Chopina

10 stycznia 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków i Gumisiów uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Zaczarowany fortepian” w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.
Podczas tych zajęć dzieci poznały ulubiony instrument małego Frycka, jakim był fortepian, poznały budowę fortepianu i jego poprzedników. Dowiedziały się, jak wyglądała codzienność młodego i dorosłego Fryderyka. Poznały różne przejawy twórczości kompozytora – pierwsze utwory, listy, rysunki.
Na koniec zajęć przedszkolaki nauczyły się piosenki o fortepianie i wcieliły się w rolę dyrygenta i orkiestry.

Tygryski w Szkole Podstawowej Nr 222

21 grudnia 2018r. Tygryski odwiedziły klasę 3b Szkoły Podstawowej nr 222 przy ulicy Esperanto 7.
Wspólnie ze starszymi „pomocnikami” dzieci tworzyły kartkę świąteczną. Wycinały, składały i kleiły. Ciężko „pracowały”, ale efekty były super!

 

Wycieczka do Narodowej Galerii Sztuk „Zachęta”

13 grudnia 2018 roku dzieci z grupy Gumisiów uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „I co po Cybisie?” w Narodowej Galerii Sztuk „Zachęta”.
Przedszkolaki obejrzały przekrojową wystawę malarstwa polskiego XX i XXI wieku, która obejmowała dzieła wybitnych polskich artystów. Zwiedziły siedem sal  galerii. Każda sala opatrzona była tytułem zaczerpniętym z utworu poetyckiego Ryszarda Grzyba. Dzieci podziwiały ekspozycje historyczne „po Cybisie”, których celem było również ukazanie stanu współczesnego malarstwa.
Na zakończenie zajęć dzieci na chwilę zamieniły się w artystów i mogły namalować własne obrazy.

Tygryski w pracowni Ceramicznej

28 listopada 2018r. Tygryski były w Pracowni Ceramicznej Amfora przy ulicy Dzielnej 1.

Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych oraz poznania właściwości gliny. Własnoręcznie wykonały choinki, które po wypaleniu w piecu pomalowały farbami i ozdobiły brokatem.

 

Mikołajki w Hali Reduta

7 grudnia 2018 roku dwie najstarsze grupy przedszkolne: Gumisie i Tygryski wzięły udział w „Mikołajkach na sportowo” organizowanych prze władze Dzielnicy Wola, które odbyły się w hali sportowej „Reduta”.
Na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji: występy klauna, iluzjonisty, fakira, dmuchańce, występy artystyczne, pokaz breakdance, malowanie buziek, animacje, fotobudka, dekoracje pierników.
Na zakończenie imprezy dzieci odwiedził św. Mikołaj i każdy otrzymał świąteczny upominek. To był dzień pełen wrażeń.

Tygryski w Szkole Podstawowej nr 389

24 października 2018r. Tygryski gościły  w Szkole Podstawowej nr 389 przy ulicy Smoczej 19.

Dzieci brały udział w podsumowaniu projektu „Dary jesieni z sadu i ogrodu”. Oglądały przedstawienie w wykonaniu uczniów z klasy „0”b. pt. „Jaś i Małgosia inaczej”, rozwiązywały zagadki
aby uzupełnić piramidę zdrowego żywienia.

Miały również możliwość degustacji potraw z warzyw i owoców oraz wypicia soku wyciskanego z marchwi i jabłek.

 

Wycieczki i inne wyjścia
2017/2018

 

Wycieczki z okazji Dnia Dziecka

W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki udały się na wycieczki do „Mazowieckiego Zaścianka” – agroturystycznego gospodarstwa, znajdującego się w miejscowości Grabów w okolicy Wołomina.
25 maja 2018r. pojechały dzieci z grupy Gumisiów, Smerfów, Tygrysków oraz zaprzyjaźnionego Przedszkola Specjalnego Nr 208, a 5 czerwca 2018r. pojechały dzieci z grupy Krasnali i Puchatków.

Na początku każdego spotkania wszystkie dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Gdy jedna grupa pojechała na przejażdżkę po lesie wozem ciągniętym przez konia, druga uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych w indiańskim namiocie dotyczących życia, tradycji oraz wierzeń Indian. Dzieci oglądały stare indiańskie stroje i łuki i wysłuchały opowieści o magicznej mocy indiańskich imion. Po części edukacyjnej, zadaniem dzieci było wymyślić dla siebie indiańskie imię i narysować je na opasce.
Następnie, przedszkolaki udały się na pasowanie na Indianina, które było jednoznaczne z otrzymaniem pierwszego z dwóch piór, jakie dzieci mogły zdobyć. Drugie pióro można było zdobyć za celny strzał z łuku.
Po edukacyjnych atrakcjach wszystkie dzieci zostały zaproszone na przywieziony z przedszkola obiad, po którym miały czas na swobodną zabawę na placu zabaw. Przed powrotem do przedszkola dzieci zjadły jeszcze przepyszne kiełbaski z grilla.

Kolejne wizyty Tygrysków w Przedszkolu Specjalnym Nr 208

15 maja 2018r. dzieci z grupy Tygrysków zostały zaproszone do Przedszkola Specjalnego Nr 208 na przedstawienie teatralne „Janosik”, gdzie dzieci oraz nauczycielki  wcieliły się w aktorów.

21 maja 2018r. Tygryski uczestniczyły w zajęciach edukacyjno – integracyjnych. Na początku spotkania przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Czarodziejskie słowa w Stumilowym Lesie”. Wypowiadały się na temat postępowania bohaterów  oraz używania „czarodziejskich słów” w codziennym życiu. Rozwiązywały także zagadki słowne. Następnie Pani zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy ruchowej „Misiu, misiu”, podczas której dzieci Misie poszukiwały nowych przyjaciół. Po skończonej zabawie przedszkolaki odszukiwały cienie odpowiednich postaci. Pod koniec spotkania dzieci zostały zaproszone na zdrowy poczęstunek, po którym udały się na wspólną zabawę z gospodarzami do ogródka.

Wizyta w Biurze Tropicieli Iluzji

14 maja 2018r. wszystkie grupy udały się na zajęcia teatralno-iluzjonistyczne do Biura Tropicieli Iluzji. Na początku spotkania dzieci zostały podzielone na dwie grupy.
Gdy młodsze przedszkolaki oglądały pokaz iluzjonisty Pana Konrada Modzelewskiego, przedszkolaki z najstarszych grup zostały zaproszone do zwiedzenia magicznych komnat. W pierwszej komnacie wszystkie dzieci otrzymały peleryny magika oraz różne śmieszne maski w kształcie okularków, wąsów itp., i mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. W drugiej komnacie oglądały magiczne przedmioty takie jak: świecąca książka, magiczne różdżki zamieniające się w kwiaty oraz pudełeczka, w których znikały przedmioty. W trzeciej komnacie wszyscy mieli za zadanie rozwiązać detektywistyczną zagadkę. Trzeba było odnaleźć ukryte puzzle, na których znajdowała się wskazówka jak odszukać magiczny klucz. Po odnalezieniu klucza, Pani animatorka otworzyła skrzynkę, w której znajdowała się niespodzianka w postaci pamiątkowych naklejek. W ostatniej komnacie można było obejrzeć różne stare przedmioty używane w dawnych czasach przez detektywów np. stara maszyna do pisania, stare aparaty fotograficzne, klepsydry itp. Po zakończeniu zwiedzania komnat, dzieci z grupy Tygrysków i Gumisiów zostały zaproszone na pokaz iluzjonisty, natomiast dzieci z młodszych grup do odwiedzenia magicznych komnat.

Tygryski w Muzeum Ewolucji

9 maja 2018r. dzieci z grupy Tygrysków były na wycieczce w Muzeum Ewolucji. Uczestniczyły w zajęciach poświęconych dinozaurom. Przedszkolaki oglądały eksponaty przedstawiające różnorodne dinozaury. Były to zarówno prawdziwe szkielety jak i odtworzone całe postacie dinozaurów. Pani przewodniczka opowiadała dzieciom o życiu, zwyczajach i wyglądzie dinozaurów. Wytłumaczyła skąd ludzie czerpią wiedzę o tych niezwykłych, żyjących tyle milionów lat temu gadach. Przedszkolaki miały też okazję wcielić się w paleontologów. Ich zadaniem było odtworzenie wyglądu dinozaura przy pomocy plasteliny. Efektem końcowym ich pracy były przepiękne plastelinowe dinozaury.

Wizyta
w Przedszkolu nr 127 z Oddziałami Integracyjnymi

23 kwietnia 2018r. dzieci z grupy Tygrysków udały się Przedszkola nr 127 z Oddziałami Integracyjnymi, na przedstawienie przygotowane przez gospodarzy z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Przedszkolaki wysłuchały patriotycznych wierszy i piosenek. Śpiewały hymn narodowy. Przypomniały sobie, co znaczy słowo niepodległość oraz nasze symbole narodowe.

„Emocje w Stumilowym Lesie”

9 kwietnia 2018r. dzieci z grupy Tygrysków wzięły udział w zajęciach integracyjnych w Przedszkolu Specjalnym Nr 208.
Wysłuchały bajki pt. „Emocje w Stumilowym Lesie”, po której wypowiadały się na temat emocji. Następnie, każde dziecko wylosowało zdjęcie twarzy, z której miało za zadanie odczytać emocję, a zdjęcie przyporządkować do odpowiedniej buźki przedstawiającej dany nastrój. Po wykonaniu zadania dzieci wypowiadały się na temat swojego samopoczucia na zajęciach. Otrzymały zarysy twarzy, na której rysowały swój obecny nastrój.

Na zakończenie, po owocowym poczęstunku, nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w ogródku.

„Powitanie wiosny na sportowo”

21 marca 2018r. dzieci z grup Tygrysków i Gumisi udały się do Hali Sportowej – Wola przy ul. Obozowej 60, aby wziąć udział w corocznej imprezie „Powitania Wiosny”, zorganizowanej przez Zarząd Dzielnicy Wola.
Na początku spotkania dzieci malowały wielkanocne pisanki i króliczki, komponowały palemki. Później obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Przygody starej pralki Frani”, podczas którego, dowiedziały się, że nie wolno zaśmiecać lasu i trzeba dbać o środowisko.
Po przedstawieniu odbył się konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Wszystkie przedszkola otrzymały wyróżnienia i nagrody. Pod koniec spotkania przedszkolaki miały okazję „popływać” w ogromnym basenie z kulkami.

„Wilk i siedem koźlątek”
w Przedszkolu Specjalnym Nr 208

26 lutego 2018r. nasze Tygryski uczestniczyły w zajęciach integracyjnych z serii „W świecie baśni” w Przedszkolu Specjalnym nr 208. Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki pt. „Wilk i 7 koźlątek”.  Później wypowiadały się na temat postępowania bohaterów. Następnie Pani nauczycielka zaproponowała zabawę ruchową „Z kamyka na kamyk” – na przerwę w muzyce dzieci wskakiwały na pufy „kamyki”. Podczas każdej przerwy w muzyce jeden z kamyków znikał.
Po wesołej zabawie dzieci składały z części postać wilka. Układały też historyjkę obrazkową. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone na zdrowy poczęstunek.

Z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 234

23 lutego 2018r. dzieci z grupy Tygrysków i Gumisi uczestniczyły w zajęciach integracyjnych w Szkole Podstawowej Nr 234 przy ul. Esperanto. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach integracyjnych z klasami „0”. Na początku spotkania wszyscy mieli okazję zaprezentować się w oryginalnym powitaniu. Później wzięli  udział w zabawach integracyjnych. Dzieci nauczyły się nowej wyliczanki oraz tańca do słów „Cześć, hej, żółwik i ok, w prawo w lewo przechodzimy do innego”.
Po wspólnych zabawach Pani nauczycielka oprowadziła przedszkolaki po szkole. Dzieci zobaczyły między innymi jak wygląda sala gimnastyczna, stołówka i biblioteka. Pod koniec spotkania wykonały papierowe ptaszki.

„Jaś i Małgosia”
w Przedszkolu Specjalnym Nr 208

19 grudnia 2017r. dzieci z grupy Tygrysków zostały zaproszone do Przedszkola Specjalnego Nr 208 na przedstawienie teatralne pt. ”Jaś i Małgosia”. Po obejrzeniu tego spektaklu wykonanego przez pracowników przedszkola, nasze przedszkolaki zostały zaproszone na poczęstunek.

Mikołajki w Hali Sportowej Wola

1 grudnia 2017r. nasze Tygryski i Gumisie uczestniczyły w mikołajkowym spotkaniu w Hali Sportowej Wola przy ul. Obozowej, zorganizowanym przez Zarząd Dzielnicy Wola.
Przedszkolaki spotkały się tam ze Św. Mikołajem, który osobiście wręczył upominek każdemu dziecku. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez wesołe Elfy, które czuwały nad dziećmi podczas zabawy.
Dzieci m.in. wzięły udział:

  • w zawodach sportowych – grały w piłkę kijkami od hokeja;
  • w warsztatach plastycznych – oklejały różnymi ozdobami styropianowe bombki na choinkę;
  • bawiły się w dużym dmuchanym zamku – zjeżdżały z wysokiej zjeżdżalni;
  • oglądały pokaz połykania ognia oraz ogromnego węża boa, którego chętni mogli pogłaskać.

W przerwie między zabawą, dzieci zostały zaproszone na poczęstunek: zjadły kanapki i wypiły jabłkowy sok.

 

Z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 222

W dniu 29 listopada 2017r. dzieci z grupy Tygrysków, a 30 listopada 2017r. dzieci z grupy Gumisi, uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych w Szkole Podstawowej Nr 222.
Tygryski uczestniczyły w zajęciach dotyczących jesiennej tematyki. Na początku spotkania Tygryski wypowiadały się na temat cech charakteryzujących jesień, a starsi szkolni koledzy deklamowali wiersze.
Po części artystycznej, zadaniem przedszkolaków było odnalezienie kopert z jesiennymi zagadkami, ukrytych przez starszych kolegów. Po odnalezieniu wszystkich kopert, zadaniem uczniów, było odczytanie naszym dzieciom zagadek, z którymi jak się okazało przedszkolaki poradziły sobie bez żadnych problemów. Następnie wszyscy tańczyli i śpiewali piosenkę o jesieni.
Po skończonej zabawie Pani Nauczycielka zaprosiła nasze dzieci do wykonania pracy plastycznej, polegającej na odrysowaniu dłoni starszego kolegi bądź koleżanki i wyklejenie obrysów rąk kolorowym papierem. Efektem pracy, okazały się ciekawe jesienne drzewa.
Po zajęciach w klasie, przedszkolaki mogły zobaczyć między innymi sale świetlicowe, bibliotekę, łazienkę oraz stołówkę szkolną.

„W świecie baśni”
w Przedszkolu Specjalnym Nr 208

22 listopada 2017r. dzieci z grupy Tygrysków były na zajęciach integracyjnych z serii „W świecie baśni” w Przedszkolu Specjalnym Nr 208.
Tym razem wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku. Następnie, bawiły się w  „Raz, dwa, trzy, wilk patrzy”. Po zabawie wszystkie chętne dzieci miały możliwość przebrania się za wilka i wcielenia w tą postać. Później, dzieci zostały podzielone na grupy. Każda z grup miała za zadanie odnaleźć cień wilka, odszukać postać, która nie pasuje do bajki o Czerwonym Kapturku, wyznaczyć drogę Kapturkowi do Babci oraz odszukać 5 różnic w obrazkach. Spotkanie zakończyło się zdrowym poczęstunkiem.

Tygryski w Państwowym Muzeum Etnograficznym

W dniu 8 listopada 2017r. dzieci z gr. Tygrysków były w Państwowym Muzeum Etnograficznym przy ul. Kredytowej, na zajęciach edukacyjnych pt. „Zabawki naszych dziadków”.
Na początku spotkania dzieci dowiedziały się o sposobach wykonywania zabawek naszych dziadków oraz z jakich materiałów  mogły być wykonywane zabawki w dawnych czasach. Były to tylko materiały naturalne, głównie drewno, ale także len, słoma, wiklina oraz różnego rodzaju tkaniny. Wykorzystywano też kamyczki bądź nasiona np. do grzechotek.
Następnie dzieci mogły pobawić się różnorodnymi zabawkami pochodzącymi z bardzo dawnych czasów. Były to szmaciane bądź słomiane laleczki, drewniane samochody, koniki, grzechotki itp. Po wesołej zabawie przedszkolaki zostały zaproszone do wykonania papierowych koników. Dzieci kolorowały i sklejały gotowe elementy. Chętni robili sobie zdjęcia zamieniając się w góralskie postacie.

Tygryski w Bibliotece
dla dzieci i Młodzieży nr 21

23 października 2017r. nasze TYGRYSKI, udały się do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 21 będącej częścią Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
Na początku spotkania Pani Bibliotekarka przeczytała dzieciom wiersze o jesiennej pogodzie, czym zainspirowała Przedszkolaki do wypowiedzi na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Następnie dzieci obejrzały multimedialną prezentację – oglądały jesienne krajobrazy, nazywały zwierzęta i grzyby. Wypowiadały się także na temat przygotowania się zwierząt do zimy.
Po prezentacji dzieci zostały poproszone o wykonanie obrazków przedstawiających jesienne drzewa.
Pod koniec spotkania, każdy mógł wybrać sobie i oglądać książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

 

Tygryski z wizytą w Centrum Edukacji Przyrodniczej

28 września dzieci z grupy Tygrysków odwiedziły Centrum Edukacji Przyrodniczej ,,Folwark Bródno”, by wziąć udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy o tym, jak należy zachowywać się w stosunku do zwierząt, jakich zachowań człowieka boją się zwierzęta. Po rozmowie, dzieci obejrzały hodowane tam zwierzątka: świnki, kozy, króliki, kury, gęsi, owce. Następnie odwiedziły duży ogródek, w którym rosły warzywa i zioła. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne i odszukiwały grządki, na których rosły dane warzywa, oraz dostały zgodę na wyrwanie z każdej grządki po jednym warzywku (ziemniaka, buraka, rzodkiewkę, marchew, cebulę, pomidora).
Po skończonej zabawie w ogródku dzieci zaproszono do stworzenia piramidy żywieniowej. Przedszkolaki określały, które produkty są zdrowe, a których jeść nie należy. Sprawdzały też, ile kostek cukru mieści się w szklance soku oraz coca-coli, co pokazało wszystkim, jakie niezdrowe są słodkie napoje.  Miały też okazję spróbować, jak smakuje surowy burak cukrowy.

Tygryski z wizytą
w Przedszkolu Specjalnym Nr 208

25 września 2017r. dzieci z grupy Tygrysków udały się na pierwsze w tym roku szkolnym, zajęcia integracyjne do Przedszkola Specjalnego nr 208.
Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki „O trzech Świnkach”.
Następnie Pani prowadząca zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy pt. „Wilk i Świnki”: dzieci „spacerowały po lesie”, a na hasło „wilk” musiały skryć się przed wilkiem w „swoich domkach”.
Po ruchowej zabawie, każde dziecko otrzymało różowe koła, z których miało za zadanie skleić świnkę.
Następnie, przedszkolaki „karmiły wilka” – zadaniem dzieci było przejść po wytyczonym torze z łyżką, na której leżała piłeczka.
Pod koniec spotkania Panie zaprosiły wszystkich na poczęstunek, po którym dzieci mogły pobawić się w basenie z piłkami.

 

 Wycieczki i inne wyjścia
2016/2017

Smerfy i Gumisie ponownie z wizytą
w Szkole Podstawowej Nr 234

3 lutego 2017r. Smerfy i Gumisie odwiedziły w Szkołę Podstawową Nr 234.

Na początku spotkania dzieci z kl. „0” powitały nasze przedszkolaki piosenką „Witamy Was”. Następnie Pani nauczycielka zaprosiła wszystkich na zajęcia doskonalące umiejętność liczenia w zakresie 10-ciu. Dzieci dodawały i odejmowały przy pomocy liczmanów. Następnie opowiadały historie o smokach i księżniczkach. Nauczycielka zaproponowała aby przenieść pomysły dzieci na „taśmę filmową” – czyli długie szare papiery, na których powstały bajkowe sceny z udziałem smoków i księżniczek. Pod koniec spotkania dzieci z zerówki zaprosiły nas do wspólnej zabawy na sprzęcie rekreacyjnym w holu.

 

Smerfy i Gumisie ponownie z wizytą
w Szkole Podstawowej Nr 222

W styczniu 2017r. Smerfy i Gumisie ponownie miały okazję wziąć udział w zajęciach dydaktycznych w Szkole Podstawowej Nr 222.
Na początku spotkania Pani nauczycielka zaprosiła nasze przedszkolaki na zajęcia z rytmiki. Dzieci wybrały się na wycieczkę po Polsce. Podróżowały po różnych miastach samolotem, pociągiem, a nawet statkiem. Podczas podróży, uczyły się piosenki pt. „Polski Elementarz”.
Po powrocie z fascynującej podróży, dzieci zostały zaproszone na zajęcia plastyczne. Przedszkolaki wykonały wydzierankę pt. „Karmnik”. Pani przypomniała o konieczności dokarmiania ptaków i innych zwierząt zimą.

Gumisie i Smerfy w Szkole Podstawowej Nr 222

24 stycznia 2017r. nasze Gumisie i Smerfy uczestniczyły w zajęciach integracyjnych pt. „Zabawy karnawałowe” w Szkole Podstawowej Nr 222.
Na początku spotkania dzieci ze szkolnej zerówki przywitały nasze przedszkolaki piosenką „Witamy Was”. Następnie, aby wszyscy dobrze się poczuli, dzieci rozmasowały sobie główki, rączki i nóżki.
Po uspokajających i relaksujących masażykach, Pani nauczycielka wręczyła wszystkim karnawałowe maski. Zadaniem dzieci było ozdobienie masek najpiękniej jak potrafią.
Po skończonej pracy, Gumisie i Smerfy zostały zaproszone do wspólnej zabawy karnawałowej. Bawiły się w długiego węża, tańczyły na zmniejszających się gazetach, wcielały się w Nimfy i Rycerzy.

Po wspaniałej, karnawałowej zabawie, Pani oprowadziła nasze przedszkolaki po szkole, a koleżanki i koledzy z „zerówki” zaprosili ich do swojej sali. Tam, starsi koledzy pokazali dzieciom zabawki i książki oraz zaprosili do kolejnej, wspólnej zabawy.

Smerfy w Zamku Królewskim

23 stycznia 2017r. dzieci z grupy Smerfy, były na wycieczce w Zamku Królewskim.
Na początku spotkania Pani przewodnik opowiedziała im o codziennym życiu Króla oraz otaczających go ludziach. Następnie dzieci wybrały sobie role dworzan, w które wcielały się podczas zwiedzania zamkowych komnat. Dworzanie musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami. Kucharz odgadywał owoce i warzywa namalowane na obrazie przedstawiającym dworską kuchnię. Klucznik opisywał przedmioty znajdujące się w czarodziejskim worku. Strażacy dmuchali na piłeczkę umieszczoną na wąskiej rynience. Strzelcy rzucali do siebie małą piłeczką, musieli wykazać się zręcznością w chwytaniu. Lekarz miał za zadanie odgadnąć nazwy ziołowych leków np. czosnek, miód, siemię lniane. Ogrodnik pokazywał zebranym jakie wykonuje czynności. Cukiernik rozwiązywał zagadki słowne dotyczące smakołyków. Krawiec miał za zadanie rozpoznać różne rodzaje materiałów, z jakich były szyte stroje królewskie np. sukno, koronki, jedwab itp.
Pod koniec fascynującej podróży w czasy Króla Augusta Pani przewodnik zaprosiła wszystkich do sali plastycznej, gdzie naszych dworzan czekało trudne zadanie narysowania ról, w które się wcielili. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z tym ostatnim zadaniem.

Na zakończenie spotkania, przed samym wyjściem z Zamku, Smerfy miały okazję zwiedzania zamkowych piwnic, gdzie czaił się mały smok.

W Muzeum Domków dla Lalek

20 grudnia 2016r. dzieci z gr. IV (Smerfy) odwiedziły Muzeum Domków dla Lalek. Oglądały tam różnego rodzaju miniatury domów pochodzących z Polski oraz całego świata. Małe budowle przedstawiały domy mieszkalne, sklepy, salony usługowe, urzędy, kościoły. Wszystkie z nich w najmniejszych szczegółach odwzorowywały naturalne pomieszczenia oraz znajdujące się w nich różnego rodzaju przedmioty i sprzęty.

Po zwiedzaniu wystawy dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których wykonały małe komódki z opakowań po zapałkach.

 

 

Odwiedziny symbolicznego grobu Janusza Korczaka
– Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 

Zdając sobie sprawę, że chociaż w Polsce Święto Dziecka obchodzone jest 1 czerwca, postanowiliśmy uświadomić dzieciom, że dzień 20 listopada, jest dla nich równie ważnym świętem, bowiem w tym dniu, w wielu krajach, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Dzieje się tak dlatego, że 20 listopada 1959 roku, uchwalona została przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Deklaracja Praw Dziecka, a 20 listopada 1989 roku – Konwencja o Prawach Dziecka.

Dzień Praw Dziecka to świetna okazja, by przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to Człowiek, posiadający swoje prawa, że dziecko to pełnoprawny obywatel i należy mu się najwyższy szacunek.


Obchody tego święta postanowiliśmy połączyć z obchodami Roku Janusza Korczaka – doktora, o którym można powiedzieć, że był pierwszym orędownikiem praw dziecka.

Dlatego corocznie nasze najstarsze przedszkolaki corocznie odwiedzają grób Janusza Korczaka.
Na stałe w naszym przedszkolu wyeksponowaliśmy w kąciku dla rodziców plansze przypominające prawa dziecka.

Powiększ litery
Zmień kontrast

Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 5445