Gimnastyka w domu

Szanowni Rodzice

Dwa razy w tygodniu będziemy tutaj umieszczać propozycje zabaw gimnastycznych, które dzieci mogą wykonać w domu.

Mamy nadzieję, że chociaż w części, nasze propozycje uatrakcyjnią dzieciom i Państwu ten trudny obecnie czas, spędzany głównie w domu oraz przyczynią się do zaspokojenia ogromnej potrzeby ruchu naszych przedszkolaków. Zachęcamy do wykonywania ćwiczeń razem z dziećmi 🙂

Propozycje zabaw przygotowuje nasza Pani Justynka Kozłowska – nauczycielka gimnastyki zatrudniona w naszym przedszkolu. Miłej zabawy!

Propozycje ćwiczeń na wtorek 24 marca 2020 r. – i nie tylko 😉

Potrzebne przybory: przedmiot w kolorze czerwonym oraz przedmiot w kolorze zielonym, ręcznik, piłka

1. Dziecko biega (maszeruje) po pokoju. Rodzic pokazuje kolejno przedmioty. Na czerwony dziecko się zatrzymuje, na zielony biegnie (maszeruje).

2. Ręcznik kładziemy na podłodze, dziecko zdejmuje kapcie, skarpetki (zostaje boso), siada przed ręcznikiem i stópkami go zawija.

3. Dziecko kładzie się na plecach, nogi i ręce wyprostowane, piłka w rękach. Dziecko zgina nóżki tak, aby piłka spotkała się z rączkami.

Propozycje ćwiczeń na wtorek 27 marca 2020 r. – i nie tylko 😉

Potrzebne przybory:  taśma malarska lub inny jej zamiennik). Taśmę przyklejamy na prosto na podłodze

1. Dżdżownica : dziecko pokonuje długość linii stawiając stópkę za stópką.
  2. Raczek – dziecko najpierw stawia stópki i dodaje rączki.
  3. Króliczek – dziecko przeskakuje z jednej strony linii na drugą.
  4. Dziecko przeskakuje z nogi prawej na lewą.
  5. Dziecko na piętach pokonuje długość linii.
  6. Żabka- dziecko skacze jak żabka po długości linii.