Powrót do Współpraca z rodzicami

Zasady współpracy

Rodzina i przedszkole,

to dwa środowiska,
które w szczególny sposób oddziałują na dziecko.

Skuteczność tego oddziaływania jest uwarunkowana ścisłym współdziałaniem.

Przedszkole jest drugim, obok domu rodzinnego, środowiskiem dziecka, w którym wzrasta, uczy się, bawi, obserwuje, odkrywa, nawiązuje kontakty społeczne.

Zintegrowane działanie obu środowisk, wzajemne zaufanie, życzliwość i szacunek, służą dobru dziecka i jego rozwojowi. Wypracowanie wspólnych form i metod pracy z dzieckiem, wymaga jednak wytrwałości, otwartości, komunikatywności, umiejętności słuchania i wzajemnego szacunku.

Nasze Przedszkole jest otwarte na potrzeby rodziców i ich oczekiwania wychowawczo-edukacyjne wobec dzieci.

Tworzymy rodzicom warunki do obserwowania swoich pociech w różnych sytuacjach dydaktyczno-wychowawczych, a także poznania różnorodnych metod i technik, stosowanych przez nauczycieli w pracy z dziećmi.

Rodzice mogą uczestniczyć w zebraniach, dniach otwartych, zajęciach otwartych, wycieczkach, wielu spotkaniach okazjonalnych i integracyjnych.

Tradycją przedszkola, są spotkania rodzinne organizowane przed Świętami Wielkanocnymi pt. „Ozdoby wielkanocne” i Bożego Narodzenia pt. „Ubieramy choinkę”, kiedy to rodzice wraz z dziećmi tworzą ozdoby świąteczne.

Tradycją przedszkola, są też Festyny Rodzinne, organizowane w celu wspólnego świętowania z okazji Dnia Matki i Ojca.

 

Powiększ litery
Zmień kontrast

Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 5445