Rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

do przedszkola oraz oddziałów rocznego przygotowania przedszkolnego w szkołach podstawowych
ROZPOCZNIE SIĘ 3. MARCA 2020r.

Wszystkich chętnych do odwiedzenia i poznania naszego przedszkola,
serdecznie zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY
11 marca 2020r. (środa), w godz.: 16.30 – 17.30.
W tym dniu, będzie można obejrzeć wnętrze przedszkola i poznać nasz personel.
Prosimy, o przyniesienie obuwia na zmianę.

Rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będzie się odbywała zgodnie z wytycznymi Biura Edukacji, podanymi do publicznej wiadomości na stronie:

www.edukacja.warszawa.pl

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA, prowadzone są corocznie z użyciem elektronicznego systemu ewidencji podań, dostępnym w poniższym linku:

ELEKTRONICZNY SYSTEM EWIDENCJI PODAŃ

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zasad i terminów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, znajdują się na w/w. stronie Biura Edukacji oraz w elektronicznym systemie ewidencji podań.

SZEŚCIOLATKI NA START

Drodzy Rodzice,

już wkrótce staniecie przed ważną decyzją dotyczącą dalszej edukacji Waszych sześcioletnich dzieci, które we wrześniu rozpoczną roczne przygotowanie przedszkolne.

We wszystkich szkołach podstawowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy od 1 września 2020 r. będą funkcjonowały oddziały przedszkolne. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowaną ofertą przez nasze szkoły dla „zerówkowiczów”.

Każda wolska szkoła zapewnia: całodzienną opiekę, sale z wyodrębnioną częścią dydaktyczną i rekreacyjną, pełne wyżywienie, place zabaw, sale sportowe, zajęcia specjalistyczne oraz komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku dla każdej grupy sześciolatków. W takich warunkach dzieci mają czas, by poprzez zabawę zaadaptować się w szkole i wdrożyć do nowych obowiązków.

Dni Otwarte w Szkołach Podstawowych” to okazja, aby przekonać się, jak naprawdę wygląda organizacja oddziałów przedszkolnych w wolskich szkołach podstawowych. Serdecznie  zapraszamy w dniach  od 5 do 7 lutego 2020 r. w godz. od 8.00 do 13.00 do odwiedzenia wybranych przez Państwa szkół wraz ze swoim dzieckiem.

Można wówczas:

• odwiedzić wybraną szkołę,
  • zwiedzić sale, w których odbywają się zajęcia dla najmłodszych dzieci,
  • uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych czy podopiecznych szkolnej świetlicy,
  • sprawdzić jadłospisy w stołówce szkolnej,
  • porozmawiać z dziećmi, wychowawcami, dyrektorem szkoły,
  • poczuć atmosferę nauki i zabawy.

Do zobaczenia w wolskich szkołach podstawowych podczas „Dni Otwartych”!

WOLSKI BON EDUKACYJNY
W „ZERÓWKACH” – 2020 ROK

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki lub robotyki, wyjścia do kina, teatru lub muzeum, a także wyprawka składająca się z materiałów plastycznych i artykułów papierniczych – to tylko niektóre elementy składające się na bezpłatny bon edukacyjny dla wolskich „zerówek”.

Po raz kolejny Dzielnica Wola przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpoczną naukę w tzw. „zerówkach”. – W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Staraniem Dzielnicy wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

Dodatkowa oferta dla wolskich „zerówek” obejmuje:

• 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego realizowane w ramach programu „Wolski poliglota”,
  • 2 razy w tygodniu zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej,
  • 1 raz w tygodniu – „Informatyka dla smyka”,
  • 1 raz w tygodniu zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy,
  • 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej  wyjścia do kina, teatru lub muzeum,
  • program „zdrowa kanapka” – w okresie zimowym,
  • komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego dla każdej grupy sześciolatków.

Warto podkreślić, że wolskie szkoły podstawowe są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Dysponują salami do edukacji przedszkolnej wyposażonymi w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kąciki zabaw, sale rekreacyjne i odpowiednio przygotowaną kadrę. Przy wszystkich szkołach funkcjonują certyfikowane place zabaw. Ponadto placówki te oferują dzieciom z oddziałów przedszkolnych całą swoją bogatą infrastrukturę. Szkoły są monitorowane.  Zajęcia trwają przez cały rok. – Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat – przekonuje  Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

O tym, jak obecnie funkcjonują oddziały przedszkolne, rodzice będą mogli się przekonać podczas Dni Otwartych w Szkołach Podstawowych – od 5 do 7 lutego 2020 r

DYŻURY KONSULTACYJNE DLA RODZICÓW 6 LATKÓW

Specjaliści Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13 oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47 zapraszają rodziców dzieci sześcioletnich z rejonu działania poradni na porady i konsultacje dotyczące rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego w soboty w godzinach 9.00 – 13.00

„Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści – Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13 (tel: 22 631 08 23)