Rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Rekrutacja do przedszkola odbywała się zgodnie z wytycznymi Biura Edukacji, podanymi do publicznej wiadomości na stronie:

www.edukacja.warszawa.pl

Na w/w. stronie znajdują się wszystkie aktualne informacje dotyczące rekrutacji dzieci do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Poniżej linki do informacji związanych z rekrutacją:

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2019/2020;

Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2019/2020;

Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych;

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA, prowadzone były z użyciem elektronicznego systemu ewidencji podań, dostępnym w poniższym linku:

ELEKTRONICZNY SYSTEM EWIDENCJI PODAŃ

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zasad i terminów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, znajdują się na w/w. stronie Biura Edukacji oraz w elektronicznym systemie ewidencji podań.

SZEŚCIOLATKI NA START

We wszystkich wolskich szkołach podstawowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy  funkcjonują oddziały przedszkolne dla sześciolatków. W oparciu o doświadczenia poprzednich lat, zachęcamy Państwa do zapoznawania się z corocznie przygotowaną ofertą.

Utworzone „zerówki” dysponują potencjałem porównywalnym z przedszkolnym, a nawet przewyższają go pod wieloma względami. Całodzienna opieka, sale z wyodrębnioną częścią dydaktyczną i rekreacyjną, pełne wyżywienie, place zabaw, sale sportowe, zajęcia specjalistyczne – to pakiet składający się na ofertę naszych szkół. W takich warunkach dzieci mają czas, by poprzez zabawę zaadaptować się w swojej przyszłej szkole i wdrożyć do nowych obowiązków.

Aby przekonać się, jak naprawdę wygląda organizacja naszych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, odbywa się corocznie „Magiczny Tydzień Dni Otwartych” w okresie styczeń – luty.

Można wówczas:

• odwiedzić wybraną szkołę,
  • zwiedzić sale, w których odbywają się zajęcia dla najmłodszych dzieci,
  • uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych czy podopiecznych szkolnej świetlicy,
  • sprawdzić jadłospisy w stołówce szkolnej,
  • porozmawiać z dziećmi, wychowawcami, dyrektorem szkoły,
  • poczuć atmosferę nauki i zabawy.

Do zobaczenia w wolskich szkołach podstawowych podczas „Magicznych Dni Otwartych”!

WOLSKI BON EDUKACYJNY
W „ZERÓWKACH” – 2019 ROK

Wyprawka dla każdego dziecka składająca się z materiałów plastycznych i artykułów papierniczych, a także dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki lub robotyki, wyjścia do kina, teatru lub muzeum… to bezpłatny pakiet edukacyjny, który w tym roku obejmie dzieci z wolskich „zerówek”. O tym, jak obecnie funkcjonują oddziały przedszkolne, rodzice mogli się przekonać podczas Magicznego Tygodnia Dni Otwartych.

Dzielnica Wola przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego rozpoczną naukę w tzw. „zerówkach”. – W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Staraniem dzielnicy wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza dzielnicy Wola.

Tegoroczna dodatkowa oferta dla wolskich „zerówek” obejmuje:

• 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego realizowane w ramach programu „Wolski poliglota”;
  • 2 razy w tygodniu z zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej;
  • 1 raz w tygodniu – „Informatyka dla smyka”;
  • 1 raz w tygodniu zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy
  • 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej  wyjścia do kina, teatru lub muzeum;
  • każde dziecko w okresie zimowym skorzysta z programu dożywiania „zdrowa kanapka”;
  • wszystkie grupy sześciolatków otrzymają komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego.

Wolskie szkoły podstawowe są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Dysponują salami do edukacji przedszkolnej wyposażonymi w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kąciki zabaw, sale rekreacyjne i odpowiednio przygotowaną kadrę. Przy wszystkich szkołach funkcjonują certyfikowane place zabaw. Ponadto placówki te oferują dzieciom z oddziałów przedszkolnych całą swoją bogatą infrastrukturę. Szkoły są monitorowane.  Zajęcia trwają przez cały rok. – Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat – przekonuje  Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Specjaliści Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13  oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Warszawie, ul. Ks. Janusza 45/47 zapraszają rodziców dzieci sześcioletnich z rejonu działania poradni na porady i konsultacje dotyczące rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
w czasie trwania roku szkolnego

O przyjmowaniu dzieci na zwolnione miejsca w ciągu roku szkolnego decyduje dyrektor przedszkola.
Możliwość przyjęcia dziecka do przedszkola istnieje tylko
w przypadku zwolnienia się miejsca.

Informację o wolnych miejscach w warszawskich przedszkolach, można znaleźć w elektronicznym systemie ewidencji podań.