Rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2020

Rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi Biura Edukacji,
podanymi do publicznej wiadomości na stronie:

www.edukacja.warszawa.pl

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA, prowadzone są corocznie z użyciem elektronicznego systemu ewidencji podań, dostępnym w poniższym linku:

ELEKTRONICZNY SYSTEM EWIDENCJI PODAŃ

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zasad i terminów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, znajdują się na w/w. stronie Biura Edukacji oraz w elektronicznym systemie ewidencji podań.

SZEŚCIOLATKI NA START

Drodzy Rodzice,

już wkrótce staniecie przed ważną decyzją dotyczącą dalszej edukacji Waszych sześcioletnich dzieci, które we wrześniu rozpoczną roczne przygotowanie przedszkolne.

We wszystkich szkołach podstawowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy od 1 września 2021 r. będą funkcjonowały oddziały przedszkolne. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowaną ofertą przez nasze szkoły dla „zerówkowiczów”.

Każda wolska szkoła zapewnia: całodzienną opiekę, sale z wyodrębnioną częścią dydaktyczną i rekreacyjną, pełne wyżywienie, place zabaw, sale sportowe, zajęcia specjalistyczne oraz komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku dla każdej grupy sześciolatków. W takich warunkach dzieci mają czas, by poprzez zabawę zaadaptować się w szkole i wdrożyć do nowych obowiązków.

Dni Otwarte w Szkołach Podstawowych” to okazja, aby przekonać się, jak naprawdę wygląda organizacja oddziałów przedszkolnych w wolskich szkołach podstawowych.

Terminy dni otwartych (organizowane prawdopodobnie w styczniu 2021 r.), będą pojawiały się na internetowych stronach szkół podstawowych. Zachęcamy do śledzenia informacji na ten temat.

Można wówczas:

• odwiedzić wybraną szkołę,
  • zwiedzić sale, w których odbywają się zajęcia dla najmłodszych dzieci,
  • uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych czy podopiecznych szkolnej świetlicy,
  • sprawdzić jadłospisy w stołówce szkolnej,
  • porozmawiać z dziećmi, wychowawcami, dyrektorem szkoły,
  • poczuć atmosferę nauki i zabawy.

DYŻURY KONSULTACYJNE DLA RODZICÓW
5-cio LATKÓW (przyszłoroczne sześciolatki)

– OTWARTE SOBOTY W SIEDZIBIE PORADNI
w roku szkolnym 2020/2021

Specjaliści Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1
w Warszawie, ul. Zawiszy 13
oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47

w soboty w godzinach 9.00 – 13.00

Aby zapewnić Państwu bezpieczny pobyt w Poradni, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z sekretariatem Poradni.

„Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści – Zespół Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13 (tel: 22 631 57 73, 22 631 08 23):

• 21 listopada 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda
  • 5 grudnia 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda
  • 12 grudnia 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda
  • 9 stycznia 2021 r. – psycholog, pedagog, logopeda
  • 16 stycznia 2021 r. – psycholog, pedagog, logopeda

„Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47 (tel: 22 836 70 88 lub 519 716 101):

• 21 listopada 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda
  • 5 grudnia 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda
  • 12 grudnia 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda

Możliwe jest również uzyskanie konsultacji telefonicznej, również po wcześniejszym zgłoszeniu do sekretariatu. Specjalista do Państwa oddzwoni w sobotę.

WOLSKI BON EDUKACYJNY
W „ZERÓWKACH” – 2020 ROK

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki lub robotyki, wyjścia do kina, teatru lub muzeum, a także wyprawka składająca się z materiałów plastycznych i artykułów papierniczych – to tylko niektóre elementy składające się na bezpłatny bon edukacyjny dla wolskich „zerówek”.

Po raz kolejny Dzielnica Wola przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpoczną naukę w tzw. „zerówkach”. – W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Staraniem Dzielnicy wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

Dodatkowa oferta dla wolskich „zerówek” obejmuje:

• 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego realizowane w ramach programu „Wolski poliglota”,
  • 2 razy w tygodniu zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej,
  • 1 raz w tygodniu – „Informatyka dla smyka”,
  • 1 raz w tygodniu zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy,
  • 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej  wyjścia do kina, teatru lub muzeum,
  • program „zdrowa kanapka” – w okresie zimowym,
  • komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego dla każdej grupy sześciolatków.

Warto podkreślić, że wolskie szkoły podstawowe są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Dysponują salami do edukacji przedszkolnej wyposażonymi w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kąciki zabaw, sale rekreacyjne i odpowiednio przygotowaną kadrę. Przy wszystkich szkołach funkcjonują certyfikowane place zabaw. Ponadto placówki te oferują dzieciom z oddziałów przedszkolnych całą swoją bogatą infrastrukturę. Szkoły są monitorowane.  Zajęcia trwają przez cały rok. – Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat – przekonuje  Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.