Realizacja podstawy programowej w czasie zagrożenia koronawirusem

Szanowni Rodzice.
Od 25.03.2020 r., zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, nauczyciele pracujący z Państwa dziećmi mają obowiązek zdalnej realizacji podstawy wychowania przedszkolnego.

Z tego powodu codziennie przesyłamy/ będziemy przesyłać Państwu propozycje działań edukacyjnych, jakie możecie wykorzystać/zrealizować w czasie pobytu ze swoimi dziećmi w domu.
Zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi mogą się Państwo obecnie borykać, chcąc zrealizować nasze propozycje, tj. Państwa możliwości techniczne i czasowe, takie jak konieczność umożliwienia dostępu do komputera kilku członkom rodziny jednocześnie, bądź brak drukarek czy skanerów, oraz zdalnie realizowane obowiązki służbowe związane z Państwa zatrudnieniem, itp. Dlatego też, przekazywane przez nas materiały, proszę potraktować jako propozycję działań, które stanowić będą dla dzieci możliwość zdobywania, bądź utrwalania wiedzy, a jednocześnie sposobem uatrakcyjnienia dzieciom tego trudnego czasu, jakim jest konieczność stałego pozostawania w domu.
Jednocześnie informujemy, że na internetowej stronie przedszkola, systematycznie pojawiają się propozycje zajęć dla grupy GUMISIÓW, oraz inne propozycje przygotowywane przez przedszkolnego logopedę, nauczyciela wspomagającego, nauczycielki gimnastyki, języka angielskiego i rytmiki. Linki do tych stron znajdą Państwo powyżej lub we wpisie z dnia 24.03.2020 r. Serdecznie zachęcamy do korzystania również z tych propozycji.”